KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12498373
*
nr 1249 8373
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Läsande flicka. Signerad. Olja på duk, 47x51 cm
Kondition: skadad
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 18:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 09:48:37
1
2.000 kr
22/4 18:05:29
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ferdinand fagerlin läsande flicka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Ferdinand Fagerlin
Kondition: skadad
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
nr 1249 8373
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Läsande flicka. Signerad. Olja på duk, 47x51 cm
Kondition: skadad
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 09:48:37 | 1 | 2.000 kr |
22/4 18:05:29 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ferdinand fagerlin läsande flicka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49